مجله گالری ساعت درین

ساعت کرنوگراف چیست؟

Chronograph-Watch

ساعت کرنوگراف از خوش ساخت ترین و جالب ترین ساعت های موجود در بازار هستند. آنها قطعات پیچیده ای از صنایع دستی بشر هستند که می توانند برای خیلی بیشتر از گفتن زمان استفاده شوند. در دنیای ساعت‌های هوشمند، بسیاری از مردم فراموش کرده‌اند که یک ساعت کرنوگراف چقدر می‌تواند مفید و کاربردی باشد. این نه تنها به عنوان یک ساعت کار می کند، بلکه می توانید از آن به عنوان کرونومتر، برای اندازه گیری زمان، سرعت یا مسافت و موارد دیگر استفاده کنید.

در اینجا، ما قصد داریم به شما توضیح دهیم که یک ساعت کرنوگراف چیست، چگونه کار می کند، چگونه از آن استفاده کنید، چه چیزی را در یک ساعت کرنوگراف جستجو کنید، و از کجا می توانید برای خود یک ساعت مچی بخرید.

کرنوگراف چیست؟

کرنوگراف های مدرن اندکی با آنهایی که در دهه 1800 ساخته شده اند متفاوت است، اما مفهوم اصلی یکسان است. در ابتدایی ترین حالت، “کرنوگراف” فقط کلمه دیگری برای کرونومتر است. با این حال، بسیاری از ویژگی های دیگر در کرنوگراف های مدرن تعبیه شده است که آنها را از کرونومترها مفیدتر می کند. اکثر کرنوگراف ها حداقل دارای چند دایره شکل در صفحه ساعت و سه دکمه در سمت راست صفحه هستند.

سه عقربه روی صورت، سه اندازه گیری مختلف زمان – ساعت، دقیقه و ثانیه را پوشش می دهند. محل قرارگیری این صفحه‌ها از ساعتی به ساعت دیگر متفاوت است، اما معمولاً حداقل این سه صفحه را خواهید دید. در سمت راست، یک تاج معمولی برای هر ساعت وجود دارد، اما دو دکمه اضافی وجود دارد. اینها به عنوان یک شروع و تنظیم مجدد برای ویژگی کرونومتر عمل می کنند.

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند همیشه در گوشی هوشمند خود یک کرونومتر داشته باشند، اما در چندی قبل، کرنوگراف برای ثبت زمان دقیق ضروری بود. ناگفته نماند، آنها مثل همیشه کلاسیک به نظر می رسند. با برخی از کرنوگراف ها، قابلیت های اضافی نیز خواهید دید. اینها عبارتند از سرعت سنج برای اندازه گیری فاصله، راهی برای اندازه گیری ضربان قلب، پنجره های تاریخ و سایر ابزارهای مفید.

ساعت کرنوگراف

خرید ساعت کرنوگراف

تاریخچه ساعت کرنوگراف

ساعت های کرنوگراف برای مدت طولانی بخشی از ساعت سازی بوده اند. اولین کرنوگراف ثبت شده توسط یک فرانسوی به نام لویی موینت در سال 1816 اختراع شد. ساعت ساز فناوری جدید را برای استفاده در طالع بینی اختراع کرد، زیرا می توانست زمان را دقیق تر از اکثر ساعت های آن زمان اندازه گیری کند تا 1/60 ثانیه. با این حال، اولین ساعت کرنوگراف او هرگز به بازار عرضه نشد. اولین کرنوگراف که به صورت عمومی عرضه شد چند سال بعد در سال 1821 تولید شد.

Nicolas Mathieu Rieussec، ساعت ساز پادشاه لوئیس هجدهم، با استفاده از دو صفحه ساعت متفاوت، این مفهوم را تکرار کرد. پادشاه می‌خواست بتواند دورهای مسابقات اسب‌سواری را زمان‌بندی کند، بنابراین ساعت ریوسک از نیروی ذخیره‌ای از حرکت یک چهره برای حرکت دادن یک عقربه به دور دیگری استفاده کرد. آن عقربه با جوهر پوشانده شده بود تا بتواند زمان سپری شده را مشخص کند.

اگرچه این کمی غیرعملی بود، بنابراین در اواسط دهه 1800 مخترعان دیگر کرنوگراف هایی ایجاد کردند که می توانستند تنظیم مجدد شوند و ضایعات جوهر را از بین ببرند. در این مدت، کرونومترها فقط به عنوان کرونومتر عمل می کردند، اما انقلابی بودند.

قبل از این اختراع، زمان بندی اشیا تا این حد دقیق غیرممکن بود. دوندگان می‌توانستند دقیقا بدانند که دورهایشان چقدر طول می‌کشد و آنها را برای رسیدن به زمان‌های سریع‌تر و سریع‌تر تحت فشار قرار می‌داد. علاوه بر این، ارتش به طور گسترده از عملکرد کرنوگراف استفاده کرد.

هنگامی که به اوایل دهه 1900 رسیدیم، شروع به دیدن ساعت های مچی با عملکرد کرنوگراف مکانیکی داخلی شد. Breitling یکی از اولین شرکت هایی بود که یک عملکرد کرونومتر مجزا در کناره ساعت برای کار با عقربه کرنوگراف قرار داد. در این زمان، شما همچنین شاهد معرفی موارد جدیدی مانند سرعت سنج، ساعت‌های کرنوگراف خودکار و ساعت‌سازان بیشتر و بیشتری شدید که نسخه‌های خود را ایجاد می‌کنند.

ساعت های کرنوگراف چگونه کار می کنند؟

تنها چیزی که یک ساعت واقعاً به نام کرنوگراف نیاز دارد، عقربه دومی است که مستقل از عملکرد زمان‌سنجی حرکت می‌کند. اگر بتوان آن عقربه را شروع کرد، متوقف کرد و بازنشانی کرد، در این صورت شما یک کرنوگراف دارید.

ساختار داخلی یک ساعت کرنوگراف با یک تفاوت کلیدی مشابه دیگر ساعت های کوارتز است. کرنوگراف ها باید سیستم ها و مکانیسم های اضافی برای کنترل هر یک از عملکردهای ساعت داشته باشند. به همین دلیل است که کرنوگراف ها اغلب گران تر از انواع دیگر ساعت ها هستند. آنها قطعات متحرک بسیار بیشتری دارند و ساعت سازان باید مطمئن شوند که این مکانیسم ها با یکدیگر تداخل ندارند.

کرنوگراف ها زمان را مانند هر ساعت دیگری نگه می‌دارند و کشش را روی یک فنر اصلی ایجاد می‌کنند که به آرامی آزاد می‌شود تا چرخ دنده‌ها را حرکت دهد و زمان را حفظ کند. با این حال، یک ساعت کرنوگراف دارای چندین سیستم در داخل ساعت برای ردیابی مجموعه های مختلف زمان است. معمولاً حداقل دو مورد وجود دارد.

CHRONOGRAPH_SUBDIALS-DIAGRAM

چگونه از ساعت کرنوگراف استفاده کنیم؟

یکی از سوالاتی که ما بیشتر از همه با آن مواجه هستیم این است که چگونه از ساعت کرنوگراف واقعاً استفاده کنیم. بسیاری از مردم آنها را دارند، اما در نهایت از آنها به عنوان یک ساعت معمولی استفاده می کنند. در زیر تنها تعدادی از روش‌های مختلف استفاده از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کرنوگراف را آورده ایم:

کرونومتر

اولین و رایج ترین ویژگی در بین تمام ساعت های کرنوگراف، کرونومتر است. با استفاده از دو دکمه اضافی در کناره ساعت، می توانید این عملکرد را شروع، متوقف و تنظیم مجدد کنید. در برخی، این یک عقربه اضافی است که دور صفحه ساعت می‌چرخد، اما معمولاً یک صفحه دایره جدا داخل ساعت است. عقربه دوم ابتدا شمارش را و سپس دقیقه ها و ساعت ها را شروع می کند.

این ممکن است در عصر گوشی‌های هوشمند چندان مفید به نظر نرسد، اما در آن زمان برای بسیاری از افراد بسیار مهم بود. کسانی که در ارتش بودند از کرنوگراف ها برای زمان بندی حملات توپخانه یا برای دیدن اینکه چقدر طول می کشد تا از یک مکان به مکان دیگر برسند استفاده می کردند.

تاکی متر

اگرچه این مورد در همه کرنوگراف ها یافت نمی شود ولی بسیاری از آنها این ویژگی را دارند. تاکی متر به عنوان یک قاب قابل چرخش ساخته می شود که برای اندازه گیری سرعت و مسافت استفاده می شود.

این معمولاً توسط ورزشکارانی که زمان مسابقه خود را تعیین می کردند استفاده می شد. اگر زمان و مسافت را می دانید، می توانید از سرعت سنج برای محاسبه سرعت خود استفاده کنید. علاوه بر این، اگر زمان و سرعت را می دانید، می توانید از آن برای محاسبه مسافت خود نیز استفاده کنید.

عدد روی تاکی‌متر ممکن است در ابتدا معنی نداشته باشد، اما فرمول‌های آسانی وجود دارد که می‌توانید برای انجام محاسبات از آنها استفاده کنید. اگر یک مایل را در 60 ثانیه طی کنید، این مقدار مطابق با 60 در سرعت سنج است، به این معنی که شما با سرعت 60 مایل در ساعت سفر کرده اید.

اگر می خواهید فاصله را اندازه گیری کنید، به روشی مشابه کار می کند. فقط باید سرعت حرکت خود را بدانید. بنابراین با استفاده از همین مثال، اگر می‌دانید که 60 مایل در ساعت می‌روید، وقتی آن را در سرعت 60 متوقف کنید، مسافتی که طی کرده‌اید یک مایل خواهد بود. برخی از حاشیه‌های ساعت کرنوگراف وجود دارند که می‌چرخند و به کاربر اجازه می‌دهند تا چندین محاسبات را به طور همزمان انجام دهد. این در همه کرنوگراف ها یافت نمی شود، اما اغلب آن را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *