مجله گالری ساعت درین

تفاوت ساعت مچی دیجیتال و آنالوگ

ساعت آنالوک یا دیجیتال

در این مقاله قصد داریم به تفاوت ساعت مچی دیجیتال و آنالوگ بپردازیم. مهم نیست که چقدر بازار ساعت می تواند گسترده به نظر برسد، دو نوع متمایز ساعت وجود دارد، ساعت مچی دیجیتال و آنالوگ. همچنین می توان از آن ها به عنوان حرکت کوارتز (دیجیتال) یا حرکت مکانیکی (آنالوگ) نام برد. حرکت استفاده شده توسط ساعت لزوماً بر ظاهر آن در خارج یا عملکرد کلی آن تأثیر نمی گذارد. اما تفاوت‌های فنی کلیدی بین این دو وجود دارد، از هزینه و پیچیدگی مکانیکی گرفته تا ویژگی‌ها و دقت زمان‌سنجی.

ساعت آنالوگ چیست؟

ساعت آنالوگ نوعی ساعت سنتی است که زمان را با استفاده از عقربه های ساعت و دقیقه نمایش می دهد. ساعت های آنالوگ صدای تیک تاک کلاسیکی را تولید می کنند. وقتی صفحه یک ساعت غیر دیجیتال آنالوگ را با ساعت دیگر مقایسه می کنید، متوجه خواهید شد که نشانگرهای ساعت مشخصی روی هر یک وجود دارد. برخی از نشانگرهای ساعت که پیدا خواهید کرد عبارتند از: اعداد رومی، اعداد Breguet، اعداد عربی، نشانگرهای الماس، و نمایه های گرد. مکانیسم ساعت مچی آنالوگ می تواند کوارتز یا مکانیکی باشد. اولی یک حرکت با باتری است که به دلیل دقت فوق العاده بالا شناخته شده است. دومی به سیم پیچی نیاز دارند.

ساعت دیجیتال چیست؟

ساعت‌های دیجیتال ساعت‌هایی با ظاهر مدرن‌تر هستند که زمان را به صورت دیجیتالی نمایش می‌دهند. صفحه‌های ساعت‌های مچی دیجیتال LED یا LCD هستند. مانند ساعت های آنالوگ، ساعت های دیجیتال از حرکت کوارتز استفاده می کنند. با این حال، ساعت های دیجیتال فقط به کوارتز محدود می شوند. خوشبختانه، ساعت‌های کوارتز قدرت باتری بسیار خوبی دارند.

در طول دهه گذشته، ساعت های دیجیتال به روشی چشمگیر تکامل یافته اند. امروزه ما ساعت های دیجیتال را با ساعت های هوشمندی مانند ساعت اپل یا ساعت گلکسی مرتبط می کنیم. این ساعت ها دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند ردیابی ضربان قلب، ردیابی تمرینات و فناوری فعال سازی صدا هستند.

شهرت ساعت آنالوگ در مقابل دیجیتال

از آنجایی که ساعت‌های آنالوگ از زمان قدیم موجود بوده‌اند، شهرت خوبی به دست آورده‌اند. ساعت های آنالوگ ما را به یاد تاریخ غنی ساعت سازی با زیبایی شناسی پیچیده و صداهای تیک تاک جذاب خود می اندازند. نمونه ای از ساعت های سنتی آنالوگ، ساعت دو بندی C35 از طلای PVD از Uniform Wares است.

شهرت ساعت های دیجیتال بسیار متفاوت است. ما آنها را به دلیل فناوری پیشرفته و توانایی آنها در بیش از یک ابزار زمان گویی می ستاییم. بسیاری از مردم یک ساعت هوشمند را به عنوان اولین ساعت خود خریداری می کنند. ساعت های دیجیتال برای همه هست، نه فقط برای علاقه مندان به ساعت. آنها همچنین در دسترس تر هستند زیرا شماره گیری های دیجیتال بزرگ به راحتی خوانده می شوند.

بنابراین، کدام یک فروش بیشتری دارند؟ ساعت های دیجیتال یا آنالوگ؟ پاسخ آنالوگ است. مردم تمایلی به تغییر ندارند، بنابراین مصرف کنندگان همیشه به جنبش سنتی آنالوگ باز خواهند گشت.

تفاوت قیمت ساعت مچی دیجیتال و آنالوگ

تفاوت ساعت مچی دیجیتال و آنالوگ از نظر دقت

تفاوت اساسی بین ساعت های دیجیتال و آنالوگ (کوارتز و مکانیکی) توانایی آنها در نگه داشتن زمان است. حرکت کوارتز با وجود  ساده‌تر بودن، دقیق‌تر است و زمان را بهتر از حرکت مکانیکی پیچیده ساعت‌های آنالوگ نگه می‌دارد.

گفته می شود، ساعت های مکانیکی هنوز برای اکثر کاربران به اندازه کافی دقیق است. مگر اینکه از ساعت مچی خود برای سایر زمان سنجی های مهم استفاده کنید، در غیر این صورت چند ثانیه کند یا سریع بودن آن در هر روز نباید نگران کننده باشد.

به طور کلی، ساعت های مکانیکی مدرن بین یک تا 10 ثانیه در روز دقت دارند. این می تواند به این معنی باشد که ساعت شما تا این میزان سریع یا کند می شود، اما حتی در بدترین حالت ممکن ساعت شما پس از یک هفته 70 ثانیه در روز سریع یا کند شود. این دقت بیش از 99.9 درصد است. بنابراین نباید چیزی برای از دست دادن باشد. برای مقایسه، دقت ساعت‌های کوارتز به طور کلی یک ثانیه یا کمتر در روز است.

زیبایی شناسی ساعت آنالوگ در مقابل دیجیتال

ساعت مچی غیر دیجیتال آنالوگ برای کسانی که از زیبایی شناسی قدیمی استقبال می کنند انتخاب مناسبی است. ساعت‌های آنالوگ با عقربه‌های ساعت و دقیقه کلاسیک، هوای پیچیده‌ای دارند که ساعت‌های دیجیتال برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. این نوع ساعت همچنین می تواند بدون دردسر با رویدادهای رسمی ترکیب شود.

از سوی دیگر، اگر مد و آینده نگری را می پرستید، ساعت های دیجیتال برای شما بهتر به نظر می رسند. ویژگی های پر زرق و برق روی صفحه های دیجیتال مسحور کننده است. آنها را نمی توان روی یک صفحه آنالوگ معمولی دید.

در هر نوع ساعتی می توان تغییراتی ایجاد کرد. به عنوان مثال، می توانید یک ساعت دیجیتال با ظاهر قدیمی تهیه کنید. به همین ترتیب، می توانید یک ساعت آنالوگ قدیمی یا یک ساعت مکانیکی معاصر خریداری کنید. چه بیشتر به سمت دیجیتال یا آنالوگ متمایل شوید، می توانید ساعتی را پیدا کنید که با زیبایی شناسی دلخواه شما مطابقت داشته باشد.

تفاوت ساعت مچی دیجیتال و آنالوگ

تفاوت قیمت ساعت مچی دیجیتال و آنالوگ

همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم، تفاوت زیادی در قیمت بین ساعت های دیجیتال و آنالوگ وجود دارد. قیمت یک ساعت دیجیتال معمولی کاسیو کمتر از 10 پوند است، در حالی که گران‌ترین ساعت‌های مکانیکی می‌توانند شش رقمی یا حتی چندین میلیون دلار از هر ارزی که دوست دارید در زمان حراج قیمت داشته باشند.

از آنجایی که تمام حرکات کوارتز بسیار مشابه هستند، هزینه اضافی یک ساعت در مقایسه با ساعت دیگر بیشتر به جنس بدنه، طراحی، بند و سایر عوامل بصری مرتبط است. هزینه یک ساعت مکانیکی نیز بسته به جنس بدنه، نوع بند و البته استفاده از فلزات گرانبها، جواهرات و الماس متفاوت است، اما پیچیدگی حرکت نیز تاثیر زیادی در قیمت دارد.

سوالات رایج

ساعت آنالوگ بهتر است یا دیجیتال؟

این که کدام بهترین است بیش از هر چیز دیگری به بودجه شما بستگی دارد. حرکات کوارتز نمونه های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد، از جمله ساعت‌هایی با نمایشگر دیجیتال، در حالی که ساعت‌های مکانیکی قیمت بالاتری دارند و بیشتر مورد توجه افراد خاص هستند.

آیا ساعت های آنالوگ به باتری نیاز دارند؟

لرزش دقیق و مکرر باعث حرکت موتورها و چرخ دنده ها و چرخاندن عقربه ها روی صفحه می شود. از آنجایی که مکانیسم ساعت‌های آنالوگ به انرژی الکتریکی کمتری نیاز دارد، باتری‌های آن‌ها نیز مدت زمان زیادی دوام می‌آورند.

بهترین ساعت دیجیتال کدام است؟

یکی از بهترین برندهای تولید کننده ساعت دیجیتال برند اپل می باشد که نمونه های گوناگونی را تولید کرده است.

امیدواریم که در مقاله تفاوت ساعت مچی دیجیتال و آنالوگ اطلاعات مورد نظر خود را کسب کرده و برایتان مفید بوده باشد. در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال می توانید با گالری ساعت درین تماس گرفته و به سرعت مشکلات و سوالات خود را حل و پیدا نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *